Lost-Kingdom
Bine ati venit pe Forumul Oficial Aliantei DarKAmazoN

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lost-Kingdom
Bine ati venit pe Forumul Oficial Aliantei DarKAmazoN
Lost-Kingdom
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Administrator
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptySam Apr 09, 2011 9:55 pm Scris de DeadFury222

» Dusmanii aliantei PROTECTORII
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptyMar Mar 29, 2011 7:41 am Scris de EL.ReY

» Schimb Cont sv 5
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptyVin Feb 18, 2011 7:26 pm Scris de Blazer

» Schimb cont sv 10
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptySam Dec 11, 2010 1:10 pm Scris de DraculaMyLove

» NOUL UPDATE PE SERVERELE 1-13 FACK
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptyJoi Dec 09, 2010 8:59 pm Scris de EL.ReY

» Cum trebuie sa joci pe server 14...
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptySam Dec 04, 2010 12:16 pm Scris de Son Goku

» cumpar iteme de la lvl 38 in sus..srv 4
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptyJoi Noi 25, 2010 2:28 pm Scris de axwell

» vand orvris..srv 4
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptyJoi Noi 25, 2010 2:09 pm Scris de EL.ReY

» Jucatori Problema?
Cum trebuie sa joci pe server 14... EmptyJoi Noi 25, 2010 2:06 pm Scris de EL.ReY

Top postatori
Bushido (54)
Cum trebuie sa joci pe server 14... I_vote_lcapCum trebuie sa joci pe server 14... I_voting_barCum trebuie sa joci pe server 14... I_vote_rcap 
ROCK.Mafia (48)
Cum trebuie sa joci pe server 14... I_vote_lcapCum trebuie sa joci pe server 14... I_voting_barCum trebuie sa joci pe server 14... I_vote_rcap 
EL.ReY (28)
-Truxt (9)
acnriamzayl (4)
Doc (3)
axwell (2)
Argonauts (2)
monstruletz15 (2)
fallenangell (2)

Administrator

Mar Noi 09, 2010 7:32 am Scris de EL.ReY

King.Of.Pain (Robert) joc pe urmatoarele servere:

S.5 http://s5.bitefight.ro/profile/player/100154 King.Of.Pain
S.14 http://s14.bitefight.ro/profile/player/17444 King.Of.Pain

Comentarii: 10

Radio ZU
Online...
widget

Cum trebuie sa joci pe server 14...

4 participanți

In jos

Cum trebuie sa joci pe server 14... Empty Cum trebuie sa joci pe server 14...

Mesaj  EL.ReY Mar Noi 30, 2010 4:20 am

Pentru inceput,vreau sa va arat cate ceva sa va familiarizati cu noul server...deci este complet diferit fatza de ce stiatzi voi pe serverele autohtone 1-13 .ro dar si pe restul .org,etc exceptie face servele 201 si 202 speed x 4...
deci In vechile servere totul se rezuma la prada=Lvl adik daca ai prada mare iti cad caverne grele,daca ai lvl mare ai raza de atac plus/minus 15% din lvl tau, asta binenteles de la lvl 63 in sus...pana la lvl 63 raza de atac ramane 9 lvl sus sau jos...acum pe server 14 nu are treaba lvl sau prada... degeaba schimbati numele sa scadeti prada ca nu rezolvati nimic...aici totul se rezuma la VL (Valoarea Luptei) adik:

Valoarea luptei = Suma abilitatilor de baza + level x 4 + nr. talentelor x 3.
Raza de atac in concordanta cu valoarea luptei = Pentru limita inferioara 20% din valoarea luptei contului tau | Pentru limita superioara 20% din valoarea luptei oponentilor (Undeva la 25% ar fi limita superioara daca am calcula in functie de valoarea luptei caracterului tau).
Viata = 400 ( valoarea implicita la level 1) + aparare x 6 + bonusul survenit din modificarile itemelor/talentelor alese.
Regenerarea pe ora = [50 + 2.5(rezistenta - 5)] + bonusul survenit din modificarile itemelor/talentelor alese.
Costului unei abilitati = (Valoarea abilitatii curente - 4) ^ 2,4
Costul urmatorului punct - talent = 100 * (Punctele - talent actuale ^ 2,5)

Mai pe limba voastra sa intelegeti...tot ce trebuie sa faceti este sa stati cu skilul mic (adik 0) pana la lvl 11, in acest timp bagati experientza cat cuprinde prin cimitir, raid de oameni (cavernele vor merge greu la inceput),si cel mai important nu atacati nici un oponent, nu atrageti atentia vanzand iteme la piazta deoarece sunt vanatorii cu ochii pe piatza (multi isi aleg victimele in functie de itemele de la piazta),nu raspundeti la mesaje,atacuri absolut nimic pana la lvl 11, chiar daca sunteti provocati...
Tot goldul care il faceti investiti-l in ascunzatoare,si talente (doar de la lvl 9 in sus, va explic imediat de ce),deci talentele sa nu le cumparati pe cele de lvl mic, deoarece nu aveti nevoie de ele pana la lvl 11, drept urmare va trebui sa resetati contorul pretului talentelor si se va multiplica pretul de fiecare data cand il resetati (la al 3-lea reset ajunge la 54k),daca va ramane gold si nu aveti ce face cu el, creati o alianzta si donati goldul acolo, inca ceva important, nu stati cu nimeni in alianzta pana la lvl 11 cand ve-ti fi invincibil, deoarece oricine este cu voi in alianzta poate sa iti creeze probleme atragand pericolul atacurilor asupra ta...nu stati cu gold pe voi pt a nu da apa la moara si a nu atrage atacurile riderilor.
Incepand cu lvl 11 si avand toate itemele de lvl tau,incepe sa bagi aparare si rezistentza (doar atat) nimic altceva... bagati cat puteti de repede dar nb treceti de 40 la ambele pana la lvl 20... daca stati sub 40 cu cele 2 abilitati inseamna ca la lvl 20 in raza de atac vei avea doar de lvl 5-10 adik indiferent de skilul pe care respectivii il au, tu ai termini cu skilul itemelor tale... la care ei nu au acces...
Credeti-ma de la lvl 20 in sus daca urmati toti pasii mentionati de mine, nu vei mai pierde nici un atac dat sau primit... asta o garantez personal.
Singura problema vor fi cei identici cu voi la skill care joaca identic adik aceeasi strategiue...dar sunt 3-4 pe tot serverul...
orice probleme intampinati cautati-ma si va ajut cu alte detalii

aici ma gasiti:

http://s14.bitefight.ro/profile/player/17444

Succes!!!

Ultima editare efectuata de catre King.Of.Pain in Mar Noi 30, 2010 3:55 pm, editata de 1 ori
EL.ReY
EL.ReY
Admin

Data de înscriere : 08/11/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

https://lost-kingdom.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum trebuie sa joci pe server 14... Empty Re: Cum trebuie sa joci pe server 14...

Mesaj  -Truxt Mar Noi 30, 2010 10:14 am

Interesant, o sa imi fac si eu un cont pe sistemul asta Smile
-Truxt
-Truxt

Data de înscriere : 12/11/2010
Localizare : Sud-est Romania, undeva in Balcani

Sus In jos

Cum trebuie sa joci pe server 14... Empty Re: Cum trebuie sa joci pe server 14...

Mesaj  monstruletz15 Mar Noi 30, 2010 10:44 am

din ce ai zis nu am respectat pana acu nik ar trebui sa fac alt cont? sau se poatte da reset la tot?>
monstruletz15
monstruletz15

Data de înscriere : 29/11/2010

Sus In jos

Cum trebuie sa joci pe server 14... Empty Nu exista remediu pt un cont inceput prost...

Mesaj  EL.ReY Mar Noi 30, 2010 11:13 am

monstruletz15 a scris:din ce ai zis nu am respectat pana acu nik ar trebui sa fac alt cont? sau se poatte da reset la tot?>

nu...sckilul odata bagat este ireversibil... deci nu ai cale de intoarcere decat stergere si de la capat... din pacate...
EL.ReY
EL.ReY
Admin

Sus In jos

Cum trebuie sa joci pe server 14... Empty Te astept cu drag...

Mesaj  EL.ReY Mar Noi 30, 2010 11:14 am

monstruletz15 a scris:din ce ai zis nu am respectat pana acu nik ar trebui sa fac alt cont? sau se poatte da reset la tot?>

Si nu uita noi v-om domina serverul...cei ca noi,adik App+rezist.= invincibilitate...
EL.ReY
EL.ReY
Admin

Sus In jos

Cum trebuie sa joci pe server 14... Empty ATENTIE!!!

Mesaj  EL.ReY Mar Noi 30, 2010 11:16 am

Era sa uit, sa nu cunva sa incercati acest mod de strategie a schilurilor pe serverele normale,deoarece ve-ti avea un rezultat dezastros...el fiind doar pt serverele cu updateul nou...gen serv 14.ro si 201,202 .org...ATAT
EL.ReY
EL.ReY
Admin

Sus In jos

Mesaj  Son Goku Sam Dec 04, 2010 12:16 pm

Frumos tutorial:) GG
Am inceput si eu acolo:)
Son Goku
Son Goku

Data de înscriere : 21/11/2010

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum